Rozmagnesowanie

Rozmagnesowanie

Magnetyzm (resztkowy) w elementach stalowych wywołuje niestabilny proces spawania powodując gięcie łuku, przez co może prowadzić do powstawania zaporowań i braków wtopienia. Efekt ten może być tak duży, że spawanie może okazać się niemożliwe. Dlatego magnetyzm jest niepożądanym efektem podczas spawalniczej obróbki stali.

Rozmagnesowywanie urządzeniami EWM jest łatwiejsze niż dodatkowa obróbka

Szczególnie często magnetyzm występuje na skutek mechanicznego rozdzielania, przygotowywania spoiny przez skrawanie lub szlifowanie W celu uzyskania spawania o wysokiej jakości, zalecane jest rozmagnesowanie  przed samym  procesem spawania. To zastosowanie jest bardzo proste dzięki automatycznemu przebiegowi programu rozmagnesowania (zastosowanie 1). 
W przypadku bardzo długich, grubościennych, trudno dostępnych i mocno namagnesowanych elementów może dojść do sytuacji, że pole magnetyczne po rozmagnesowaniu pojawi się ponownie. W tym przypadku zalecane jest użycie funkcji „activgauss”, dzięki której wytwarzane jest magnetyczne przeciwpole pozwalające poprawnie wykonać złącze graniowe (zastosowanie 2). *

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry