Procesy i Technologie

Procesy i TechnologieProcesy MIG/MAG:

Quick Setup – Bardzo intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs, nawet dla mniej doświadczonych spawaczy.

HC

High Control (HC) Nowa funkcja Pulse HC (High Control) oferuje bardzo szybką kontrolę łuku, aby zoptymalizować odrywanie kropli przy znacznie zmniejszonej mocy. 

PowerFocus

Power Focus Specjalna funkcja została zaprojektowana w celu zmniejszenia kosztów spawania, zmniejszając liczbę ściegów.

Powerroot

Specjalna funkcja Power Root to przenoszenie krótkiego łuku, kontrolowane przez zimną kroplę, która zapewnia bardzo wysoką jakość podczas przejść kropli w łuku.

K-Deep

Funkcja K Deep zapewnia stałe wtopienie podczas procesu spawania. W przypadku zmiany wylotu drutu, źródło samo kompensuje zmianą podawania prędkości drutu tak by utrzymać stała energię łuku zapewniając poprawne wykonanie złącza.

DSI

Funkcja Digital Sense Ignition pozwala na osiągnięcie optymalnego zajarzenia procesu w cyfrowych urządzeniach MIG/MAG z serii Powerpulse XXXD. Zajarzenie łuku jest prawie bezodpryskowe ze znacznie zmniejszoną energią łuku do spawanego materiału.

Puls HS
PULS HSProcesy TIG AC:

Extra Fusion 
Umożliwia to stworzenie wysoce skoncentrowanego łuku i precyzyjnego jeziorka spawalniczego tak by ograniczyć wprowadzenie ilości ciepła poprzez kształt końcówki elektrody porównywalny z metody DC.
MIX AC/DC 
Pozwala to na uzyskanie dużej prędkości spawania i szybkie tworzenie jeziorka spawalniczego na zimnym elemencie spawanym.Procesy TIG DC:

PULS 2,5KHz
Pozwala na spawanie bardzo cienkich materiałów z łatwą kontrolą łuku i bardzo niskim ciepło doprowadzane do przedmiotu spawanego.
PULS Synergiczny
W pełni zautomatyzowana krzywa synergiczna dopierająca wszystkie parametry Pulsu w zależności od ustawionego natężenia prądu
Q-START
Funkcja Q START (Szybki start) ułatwia łączenie detali w początkowej fazie procesu spawania. Po aktywowaniu tej funkcji urządzenie automatycznie przełącza się na Synergiczny tryb pulsacyjny na zadany przez Operatora czas. Powstałe impulsy powodują ruch stopionego metalu na dwóch krawędziach blach, przyspieszając tym samym formowanie jeziorka. Funkcja ta jest nieoceniona w przypadku połączeń z niewielkimi otworami lub przy nieregularnym przygotowaniu blach. Czas trwania serii impulsów można regulować (od 0,1 do 60 sekund) w zależności od grubości i kształtu blachy spawanej.
DYNAMIC ARC
Funkcja ta umożliwia utrzymanie stałego iloczynu napięcia i prądu. źródło zwiększa prąd spawania wraz ze spadkiem napięcia łuku (skrócenie długości łuku) i zmniejsza prąd spawania w przypadku wzrostu napięcia łuku (wydłużenie długości łuku).
Q-SPOT
Funkcja Q-Spot (Quick Spot) umożliwia zminimalizowanie czasu sczepiania cienkich blach. Operator wygodnie umieszcza elektrodę wolframową w punkcie łączenia, uzyskując w ten sposób doskonałą kontrolę nad miejscem sczepu. Po podniesieniu elektrody urządzenie emituje bardzo intensywny impuls o bardzo krótkim, zadanym czasie (od 0,01 sek. do 10 sek.). Czas impulsu różni się w zależności od rodzaju blachy. W ten sposób spawany punkt zamyka się natychmiastowo zapewniając minimalny transfer ciepła, pozostawiając metal biały, czysty i prawie zimny.
MULTITACK
System MULTITACK umożliwia zmniejszenie mocy cieplnej przy połączeniu dwóch cienkich elementów. Serie zajarzenia łuku w krótkich odstępach czasu umożliwia ostygnięcie materiału podczas przerwy między spoinami sczepnymi by zminimalizować deformację materiału. Łatwość dostosowania częstotliwości serii zajarzeń łuku w jednostce czasu, umożliwia jego dostosowanie do geometrii złącza.Technologie:

WecoDigital

WECO Digital Control – Natychmiastowa zapewnienie stabilności i optymalna równowaga łuku, od zajarzenia łuku do zakończenia procesu spawania. Dzięki poprzedniej generacji DSP (Digital Signal Processor) cyfrowe zarządzanie falownikiem umożliwia szybką i dokładną regulację charakterystyki spawania. Parametry spawania są kontrolowane dynamicznie i zmieniane w czasie rzeczywistym

MultiVoltage

WECO Multivoltage – Zasilanie nigdy nie będzie problemem, nawet w niestabilnych warunkach (takich jak generatory silników). Maszyna może być podłączona do dowolnego trójfazowego źródła zasilania, ponieważ automatycznie dostosowuje się do napięcia dostępnego na miejscu, aby zapewnić doskonałą wydajność przez cały czas. Zakres zasilaczy trójfazowych zaczyna się od 230 V (± 15%), do 400 V (± 15%), do 440 V (± 15%).

PFC

W.ECO PFC redukuje emisję prądów harmonicznych i 20% prądu wejściowego, zwiększając sprawność inwertora.

VRD

Funkcja VRD (Volt Reduction Device) automatycznie redukuje napięcie urządzenia spawalniczego w trybie Standby, aby umożliwić pracę w miejscach, gdzie ze względów bezpieczeństwa wymagane jest niskie napięcie biegu jałowego (stocznie, platformy benzynowe itp.).

Unikalna technologia HAC (Hybrid Arc Control) firmy WECO zapewnia miękki i bardzo stabilny łuk spawalniczy MIG/MAG o doskonałej jakości spoiny z minimalnymi odpryskami w każdych warunkach pracy.

Wbudowane urządzenie Total Protection chroni komponenty inwertora przed przepięciami i sprawia, że urządzenie nadaje się do użytku przy niestabilnym zasilaniu i agregatami prądotwórczymi.

Technologia W.ECO jest zgodna z normą EN-60974-10 i powoduje redukcję emisji prądów harmoniczych.

4 0 4

Podana stronie nie istnieje lub nie została uzupełniona...

Wróć